Náhrdelník CELÁ ČIPKA

Náhrdelník z kolekcie HABAN TOUCH I pozostáva z keramického prívesku v tvare pripomínajúcom čipku, ktorý je vyrobený odlievaním.

Skladom
55 €
Kategória: Náhrdelníky
Autorky: Viera Joštová Igriciová / Ľubica Poncik
Kolekcia: Haban Touch I
Materiál: keramika a textil
Rozmery: viď text
Krajina pôvodu: Slovensko

Náhrdelník z kolekcie HABAN TOUCH I pozostáva z keramického prívesku v tvare pripomínajúcom čipku, ktorý je vyrobený odlievaním. Každý odliatok je namáčaný alebo polievaný glazúrou. Modrý pigment vytvára efektné rozpíjanie v bielej glazúre. Je to náhodný proces, ktorý sa nedá zopakovať. Každý šperk je teda jedinečný originál, doplnený starostlivo doladenou stuhou.
Tento prívesok umožňuje rôzne spôsoby prevliekania stuhy - jeden z nich pre inšpiráciu prinášame na priloženej fotke (autorka foto: Jana Liška).

Šperky sú balené do luxusných krabičiek s logom HABAN TOUCH. 

šírka: 5 cm

výška: 7,5 cm

hrúbka: 0,8 cm

stuha: 117cmx 1,5 cm (100% polyester - umelý hodváb)

Kolekcia keramických šperkov HABAN TOUCH I vznikla zo spolupráce dvoch výtvarníčok - keramičky Viery Joštovej Igriciovej a textilnej a odevnej dizajnérky Ľubice Poncik.  Ľubica vytvorila pestrú odevnú kolekciu inšpirovanú motívmi habánskej keramiky 17. -19. storočia zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine. K spolupráci prizvala keramičku Vieru Joštovú Igriciová, aby k jej kolekcii vytvorila keramické šperky, ktoré sa budú nosiť na stuhách, ušitých zo zvyškov látok z kolekcie. Pri tvorbe autorka čerpala z Ľubiciných autorských potlačí a tradičných motívov kvetov a zvierat habánskej keramiky. Niektoré motívy len preniesla do 3D, iné ďalej autorsky upravovala do nových tvarových variácii šperkov. Zo spolupráce tak vznikla variabilná kolekcia keramických príveskov. 

Späť do obchodu