Náhrdelník MALÝ KVET I.

Náhrdelník z kolekcie HABAN TOUCH I tvorí keramický prívesok v tvare, ktorý pripomína kvet, a je vyrobený odlievaním. Je doplnený stuhou s autorskou potlačou.

Skladom
47 €
Kategória: Náhrdelníky
Autorky: Viera Joštová Igriciová / Ľubica Poncik
Kolekcia: Haban Touch I
Materiál: keramika a textil
Rozmery: viď text
Krajina pôvodu: Slovensko

Náhrdelník z kolekcie HABAN TOUCH I pozostáva z keramického prívesku v tvare, ktorý pripomína kvet, a je vyrobený odlievaním. Každý odliatok je namáčaný alebo polievaný glazúrou. Tyrkysový pigment vytvára na povrchu šperku zaujímavé štruktúry. Je to náhodný proces, ktorý sa nedá zopakovať. Každý šperk je teda jedinečný originál, doplnený starostlivo doladenou stuhou s autorskou potlačou. 

Šperky sú balené do luxusných krabičiek s logom HABAN TOUCH. 

šírka: 5,9cm

výška: 4,7cm

hrúbka: 0,7cm

stuha: 118cm x 0,7cm (100% polyester - umelý hodváb)

Kolekcia keramických šperkov HABAN TOUCH I vznikla zo spolupráce dvoch výtvarníčok - keramičky Viery Joštovej Igriciovej a textilnej a odevnej dizajnérky Ľubice Poncik.  Ľubica vytvorila pestrú odevnú kolekciu inšpirovanú motívmi habánskej keramiky 17. -19. storočia zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine. K spolupráci prizvala keramičku Vieru Joštovú Igriciová, aby k jej kolekcii vytvorila keramické šperky, ktoré sa budú nosiť na stuhách, ušitých zo zvyškov látok z kolekcie. Pri tvorbe autorka čerpala z Ľubiciných autorských potlačí a tradičných motívov kvetov a zvierat habánskej keramiky. Niektoré motívy len preniesla do 3D, iné ďalej autorsky upravovala do nových tvarových variácii šperkov. Zo spolupráce tak vznikla variabilná kolekcia keramických príveskov. 

Späť do obchodu