Náhrdelník POL ČIPKA

Náhrdelník z kolekcie HABAN TOUCH I tvorí keramický prívesok s perforáciami, ktorý je vyrobený odlievaním. Je doplnený stuhou s autorskou potlačou.

Skladom
55 €
Kategória: Náhrdelníky
Autorky: Viera Joštová Igriciová / Ľubica Poncik
Kolekcia: Haban Touch I
Materiál: keramika a textil
Rozmery: viď text
Krajina pôvodu: Slovensko

Náhrdelník z kolekcie HABAN TOUCH I pozostáva z keramického prívesku s perforáciami, ktorý je vyrobený odlievaním. Glazúra na tomto šperku je zaujímavá svojou popraskanou štruktúrou, čo nie je chybou výrobku. Je to špeciálny druh glazúry. Každý šperk z tejto kolekcie je jedinečný originál, doplnený starostlivo doladenou stuhou s autorskou potlačou. Prívesok je dutý a stuha je dutinou prevlečená.

Šperky sú balené do luxusných krabičiek s logom HABAN TOUCH. 

šírka: 10,5cm

výška: 4 cm

hrúbka: 1 cm

stuha: 117cm x 1,5cm (100% polyester - umelý hodváb)

Kolekcia keramických šperkov HABAN TOUCH I vznikla zo spolupráce dvoch výtvarníčok - keramičky Viery Joštovej Igriciovej a textilnej a odevnej dizajnérky Ľubice Poncik.  Ľubica vytvorila pestrú odevnú kolekciu inšpirovanú motívmi habánskej keramiky 17. -19. storočia zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine. K spolupráci prizvala keramičku Vieru Joštovú Igriciová, aby k jej kolekcii vytvorila keramické šperky, ktoré sa budú nosiť na stuhách, ušitých zo zvyškov látok z kolekcie. Pri tvorbe autorka čerpala z Ľubiciných autorských potlačí a tradičných motívov kvetov a zvierat habánskej keramiky. Niektoré motívy len preniesla do 3D, iné ďalej autorsky upravovala do nových tvarových variácii šperkov. Zo spolupráce tak vznikla variabilná kolekcia keramických príveskov. 

Späť do obchodu