Náhrdelník RYBKA

Náhrdelník z kolekcie HABAN TOUCH I tvorí keramický prívesok v tvare rybky vyrobený odlievaním, doplnený stuhou s autorskou potlačou.

Skladom
45 €
Kategória: Náhrdelníky
Autorky: Viera Joštová Igriciová / Ľubica Poncik
Kolekcia: Haban Touch I
Materiál: keramika a textil
Rozmery: viď text
Krajina pôvodu: Slovensko

Náhrdelník z kolekcie HABAN TOUCH I tvorí keramický prívesok v tvare rybky, ktorý je vyrobený odlievaním. Každý odliatok je namáčaný alebo polievaný glazúrou. Modrá glazúra na rybke vytvára dojem dymu. Je to náhodný proces, ktorý sa nedá zopakovať. Každý šperk je teda jedinečný originálny, doplnený starostlivo doladenou stuhou s autorskou potlačou.

Šperky sú balené do luxusných krabičiek s logom HABAN TOUCH. 

šírka: 9cm

výška: 2,7cm

hrúbka: 1cm

dĺžka stuhy: 127cm x 2cm (100% polyester - umelý hodváb)

Kolekcia keramických šperkov HABAN TOUCH I vznikla zo spolupráce dvoch výtvarníčok - keramičky Viery Joštovej Igriciovej a textilnej a odevnej dizajnérky Ľubice Poncik.  Ľubica vytvorila pestrú odevnú kolekciu inšpirovanú motívmi habánskej keramiky 17. -19. storočia zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine. K spolupráci prizvala keramičku Vieru Joštovú Igriciová, aby k jej kolekcii vytvorila keramické šperky, ktoré sa budú nosiť na stuhách, ušitých zo zvyškov látok z kolekcie. Pri tvorbe autorka čerpala z Ľubiciných autorských potlačí a tradičných motívov kvetov a zvierat habánskej keramiky. Niektoré motívy len preniesla do 3D, iné ďalej autorsky upravovala do nových tvarových variácii šperkov. Zo spolupráce tak vznikla variabilná kolekcia keramických príveskov. 

Späť do obchodu